BELEK DOĞA HARİKASI

Belek Antalya ‘nın 35 km doğusunda yer almaktadır . Turizmin merkezi Belek , okaliptüs ormaları ve çam ağaçları ile kumlu ve ince çakıllı sahil şeridi üzerindedir .ıÜü Belek bir golf cenentidir bölgenin tarihi bakımından en gözde mekanıdır . Uluslar arası golf satatülerine uygun bir çok mekan bulunmaktadır . Kasım 2004 yılından itibaren Belek bölgesinde açılan Kilise , Sinagog ve Camii üçlüsünün buluşturduğu mekanlar vardır . Belek bölgesi hem yüzmeyi sağlar hem de golf spor yapmayı sağlar . Doğa güzelliğiyle hem yeşili hemde deniz mavisin kombini insanı dinlendirmeye rahatlatmaya çalışan mekanlardan .Belek gezilecek yerler .

ASPENDOS

Genelde Antalya ile anılan ama Belek E yakın olan Aspentos m.ö 10 yüzyılında Akalar tarafından kurulmuştur . Antik devrim zengin olan bölgede iki tepe üzerinde bulunmaktadır . Romalı ‘lar tarafından m.s. 2 yüzyılında tiyatro inşa edilmiştir .Antik tiyatro bu bölgede yer almaktadır . Yapılışında bir çok efsanaler ortaya atılmış ama gerçekle ilgisi yoktur . Mimar Zenon tarafından inşa edilmiştir . Bir çok depreme karşı yapı hala ayakta durmaktadır .

PERGE

Aksu ilçesinin içinde bulunan antik kent Antalya ‘nın 18 km Anadolu ‘dan güney kıyılarına doğru Yunan göçü ile başlar . Yunancada ırkların ülkesi anlamına gelen Pamphylia adını Kilikya -Pisidya ticaret odası açısında önemli bir bölgedir . Bölgede önemli anıtlar bulunmaktadır .

KURŞUNLU ŞELALESİ

Antalya – Isparta karayolunun üzerinde 24 km bir şelale görülmektedir . Bu alanda piknik yerleri mevcuttur . Patikalar , çoçuk parkı ve manzaralı tesisler mevcuttur . Alan 33 hektarlık bir alanda olup gezi araçları , otobüsler ve minübüslerle ulaşım sağlanmaktadır . Şelale 2 km lik bir alanda her 18 m ‘de 7 adet küçük gölet birbirine bağlanmaktadır .

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s