Sürücü Kurslarına Denetleme

Adıyaman`da özel motorlu taşıt sürücü kurslarına, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Ahmet Alagöz ve Kazım Çoban`ın da bulunduğu komisyon tarafından denetlendi.
Yapılan denetimlerde; özel motorlu taşıt sürücü kursları tarafından eğitim yapılıp yapılmadığı, verilen eğitimlerde programa uyulup uyulmadığı, derslerin görevli eğitim personeli tarafından yapılıp yapılmadığı, kursa devamlılık durumları gibi konular incelendi.
İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Alagöz, kurs yetkililerine ve kursiyerlere uyarılarda yaparak, “Ülkemizde gizli adeta bir savaş yaşandığını bu savaşın adının da trafik kazaları olduğunu bilmeyen ve bundan dolayı acı ve gözyaşı dökmeyen aile sayısı yok denecek kadar azdır. Bu müessir olayların dostu da düşmanı da bizleriz. Ne acı ki can ve mal kayıplarımızın geçmişte yaşadığımız savaşlardan daha fazla olduğunu biliyoruz. Biz toplum olarak bu trafik canavarına `dur` demek zorundayız. Dur demekiçin birey ve toplum olarak elimizden gelen tüm gayretleri göstermeliyiz. Bunu başarmak için teorik dersleri ve direksiyon eğitimlerini aksatmamalıyız. Sizler adına düzenlenen ve müdürlüğümüz tarafından onaylanan programlar doğrultusunda eğitimlerimize devam ederek, sürücü eğitimlerimizi tamamlamalıyız. Şunu da unutmayalım ki bir sürücü olarak yarın trafiğe çıktığımızda kendi haklarımız kadar görevlerimizi de ve karşıdaki sürücü ve yayalara karşı uymamız gereken kurallara da kesinlikle uyalım ki, akankan ve gözyaşı son bulsun” dedi.
Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kazım Çoban ise kurs denetimlerinin süreceğini, yapılan bu denetimlerin sürücü adaylarının yetiştirilmesine katkı yapacağını söyledi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s