ÖRGÜTÜN UYUŞTURUCU KAYNAĞI

Terör örgütü PKK ‘nın uyuşturucu kaçakçılarından vergi adıyla haraç aldığını , mühür vurduğunu sözde halk savunma güçleri adıyla mühurü. Emniyet müdürünün açılamasına göre para vermeyen şahısların uyuşturucularını aldıklarını yada göz dağı vererek baskı kırarak haraç aldıklarını açıladı.Sınır ülkelerden sözde mühür basıp kaçakçılık faaliyetlerini sürdürmektedir.
Diyarbakır emniyet müdürü ,kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele şube müdürlüğü ekipleri yaptıkları operasyonları açıkladı. 2009yılında 282 operasyon 6 ton 639 kilo esrar ,218 kilo eroin ele geçirilidi. 2010 yılında 338 operasyon 7 ton 282 kilo esrar, 48 kilo eroin ve 326 kişinin tutuklandığı belirtildi. 2011 yılında 560 operasyon 10 ton 780 kilo esrar 1 kilo 45 gr. eroin , 410 gr. kokain ,454 sentetik uyuşturucu hap ele geçirildi. 1054 şüpheliden 412 si tutuklandı 642 si tutuksuz yargılandığını açıkladı. Trafik ekiplerini son olarak Hazro İlçesi’nden Batı illerini uyuşturucu sevkiyatı yapılacağını bilgisi üzerine ’Garaj’ kod adı verilen operasyon düzenlediğini belirten Sağlam, Silva Bulvarı üzerinde durdurup arama yapılan araçta 116 kilo esrar ele geçirildiğini ve 3 kişinin gözaltına alındığını kaydetti. Sağlam, şunları söyledi. Uyuşturucu maddeden olan gelir terör örgütüne maddi kazanç olarak çok iyi bir getirisi olması terör örgütünü mutlu ediyor.Lpg araç tankına 65 kilo patlayıcı ele geçirildi.
Emniyet müdürü Mustafa Sağlam ele geçirilen uyuşturucu maddelerin bir kısmında HPG mührü bulunduğunu terör örgütünün buradan kazanç sağladığı ve bir kısmı kaçak eşyaların örgütün sözde halk savunma güçleri altında gelir kazandığını resmen açıladı. Terör örgütünün ciddi finans kaynağı olan doğu kesimleri iç bölgelere uyuşturucu ticareti yapan şahıslardan haraç alması ülkemize sokulan her türlü zehirli maddelerden terör örgütü çok ciddi kazançlar elde etmiştir.Terör örgütünün kazanç kaynağına darbe vurmak ve gençlerimizi korumak için operasyonlar daha sık yapılmaktadır.Bir çok operasyon 155 polis hattına duyarlı vatandaşların vermiş olduğu ihbarlarla yapılmıştır.
Örgüt işi tamamen tek eline almak istiyor.İzni kontrolü ve dışında ekip ne yaparsa ceza kesiyor.Onun için devletimize çok iş düşüyor.Zaten içimizde besliyoruz Tem şube müdürlüğünde çalışanların çoğunun uyuşturucu ile irtibatı olanlar var..bunla apaçık bir şeyleri göstermekte.Bunlar bizim çocuklarımıza gençlerimize ,güvenlik güçlerimize resmen kastetmekteler.Bazı köylerde erkek nüfusu azalmakta.Operasyonlarda o kadar kişi alınmış ki köylere gidildiğinde erkek sayısı azalmış.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s