ESTETİK


BURUN ESTETİĞİ
Burun estetiği operasyonları ile burundaki şekil bozuklukları düzeltilebilir.Burun küçültülür,büyültülür.Burunla üst dudak arasındaki açı azaltılıp artırılabilir.Doğumsal yada yaralanmaya bağlı şekil bozuklukları ve nefes alma sorunları estetik ameliyatları ile ortadan kaldırılabilinmekte.Burun estetiği ile bu sorunlar ortadal kalkmakta.

LAZERLE CİLT GENÇLEŞTİRME
Yüz , boyun .dekolte ve ellerdeki yaşlılık etkilerinin yok edilmesi yardımcı bir işlemdirve cilt altındaki kalojen yapımı artırma pardıyla ortadan kaldırılmaktadır.Lazerle cilt gençleştirmede iki farklı yöntem uygulanmaktadır.Cildin üst tabakasından çok ince bir deride delikler açılarak kolojen dokunun gerginleştirilmesi ilk yöntemdir.Damar içi sakinleştirici ya da genel anestezi altında klinik ortamında uygulanmkatadır.
İkinci yöntem ise 3t uygulaması ise cilt üzerindeki herhangi bir hasar oluşturmadan sadec cildin iç ısısı artırılarak yaratılan etki sonucu görünümde düzeltilmektedir.Bu sayede kolejen doku yenilenip kırışıklar azalır , daha düzgün ,gergin ve gözenekleri küçülmüş bir deriye kavuşulur.

KULAK ESTETİĞİ
Kulak yapısı ile ilgili çok sayıda yapısal bozukluk ve bunların her birine yönelik çeşitli çözümler mevcuttur.Örneğin kulak kepçesinin saçlı deri ile yaptığı normalden geniş olmaktadır.Bu bozukluklar giderilmektedir.Ayrıca kulak sayvanı normalden büyük,küçük, çıkıntılı ,sivri, fazla düz ,fazla yuvarlak olabilmektedir.Bazı doğumsal sendromlar kulağın kısmı veya tam yokluğu görülmektedir.
Operasyon erişkinlerde genelde lokal anesteziyle tamamlanabilmekte , ancak çoçuklarda sedasyon ve genel aneztesi tercih edilmekte.Operasyonun işitme fonksiyonlarılya hiçbir ilgisi yoktur.

BOTOKS UYGULAMALARI
Yılların , minik kasları üzerinde etkisi ve güneş ışınları , göz çevresinde , alında ve kaş arasında ,çizgilere neden olmakta bu sorun botoksla çözülmekte.Botoks iki durumdada gerek kaslarının hareketlerini zayıflatarak gerek hacim kaybını azaltarak istenen taze görünümü sağlamakta kullanılmaktadır.Cilt görünümün düzeltelilmesinde ve hacim kaybının önlenmesi için yardımcıdır.

SAÇ EKİMİ
Saçların yoğun olduğu bölgeden alınan saç köklerinin daha seyrek olan boş bölgelere ekilmesi işlemidir.Nakil sahası saçlı deri olabileceği gibi favori,sakal ,bıyık, kaş ve cerrahi yara izleride olabilir.Saçlar kısaltılır bölgesel lokal anestezi uygulanır ve saç tele kalınlığı göre çapı 0,5-1 mm arasında değişen punch uçları ile greftler çıkarılıp saçsız yada seyrek saçlı bölgelere açılan kanallarla yerleştirilir.

KAŞ EKİMİ
FUE yöntemi ile kaş ekimi seyrek yada açık renkli kaşlara uygulanabildiği gibi yaralanma ,yanık , kaza ameliyat izi gibi durumlarda daha kalıcı makyaj yada dövme uygulanmış kaşlarda dahi kullanılbilmektedir.Kaş yapısının , doğuştan veya yaşlanmaya bağlı olarak göz kapağına yakın olduğu durumlarda küçük bir kaş restorasyonula , dinamik ve canlı yüz ifadesine kavuşmak mümkün olabilmektedir.Öncelikle kişinin yüz şekline göre ölçümler yapılarak bir kaş şekli belirlenir. Daha sonra bir operasyon planı yapılır ve kaç kıl kaş ekimi yapılacağı hesaplanmaktadır.Vücutta yada saçlı deriden kaş yapısına uygun kıl folikülleri lokal anestezi altında tek tek alınarak kaş bölgesine ekilir.

KARIN GERME
Karın germe ameliyatı karın ve göbek estetiği ameliyatlarındandır. Her hamilelik karın bölgesinde deforme eder ve göbek estetiği bozulur .İkinci , üçüncü doğumlarda ,ikiz gebelikte ve çok kilo alınan hamileliklerde deformasyon iyice artar. Karın bölgesi bollaşır ve çatlar.Karın duvarını oluşturan bağ dokusu gevşer ve karın duvarı öne doğru çıkılaşır ,şişkinlik oluşur. Abdominoplasti için plastik cerrahlar tarafından kullanılan pek çok teknik vardır.Şişman kişiler bu ameliyattan önce kaybedilecekleri miktarda kilo vermelidirler.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s