Bu Noktalarda Dikkat

İstanbul’daki ”kara noktalar” diye olarak bilinen trafik kazalarının yoğun şekilde gerçekleştiği  yerler belirlendi. Bu bölgelerde, 8 ayda 122 ölümlü ve yaralamalı trafik kazası  meydana geldi.

ÇEVRE YOLLARI Bağcılar TEM otoyolu kanal D binasıkarşı tarafında, 11 adet ölümlü ve yaralamalı trafik kazası oldu, meydana gelen kazalarda 2 kişinin yaşamını kaybettiği, 11 kişinin de yaralandığı bildirildi. Bu kazaların 5’inin güney, 6’sının da kuzey yolunda meydana geldiği bildirildi. Bu kazaların büyük bölümü, yağmurlu havalarda oluştuğu ve sürücülerin araç hızlarını, kavşaklara, tepe üstlerine, yaya geçitlerine girerken azaltmamaktan dolayı olduğu belirlendi.

Haliç Köprüsü üstünde kuzey-güney yol güzergahında da 20 adet yaralamalı trafik kazası oluştu , kazalarda 27 kişinin yaralandığı, kazaların çoğu kuzey yarısının da güney yolunda meydana geldiği tutanağa geçirildi. Buradaki kazaların çoğunun, arkadan ve yandan çarpma şeklinde olduğunu, sürücülerin takip mesafesini korumama, hızlarını, yük ve teknik özelliğine, yolun durumuna göre ayarlamamasından dolayı olduğu kaydedildi.

ANADOLU YAKASI Kadıköy Uzunçayır E-5 İETT durakları bölgesinde, güneye katılımdan Otosan Köprüsü altına kadar, yaklaşık olarak 120 metrelik bölgede kuzey güney yolu üzerinde 13 adet yaralamalı trafik kazası meydana geldiği belirlendi. Bu kazalarda 39 kişinin yaralandığı, kazaların 8’inin güney 5’inin de kuzey yolunda oluştuğu bilgilere kaydedildi.

Bu kazalarda sürücülerin en çok arkadan çarpma, araçlarının suratlarını yük ve teknik özelliğine, görüş, yol, hava ve trafik durumuna göre yapmamasından kaynaklı olduğu belirtildi.

Üsküdar Vezirspor ışıklarda ise 10 adet yaralamalı trafik kazası olurken, burada oluşan kazalarda 11 kişinin yaralandığı ve bu kazaların hepsinin Altunizade yönünde oluştuğuna raporda yer aldı. Bu kazaların büyük bölümünün arkadan çarpma ve yayaya çarpma şeklinde oluştuğu, 5’inin de yağışlı hava koşullarında gerçekleştiği bildirildi.

Ümraniye Şile yolu üzerinde güney yol ile Ankara-Edirne ayrımından Üsküdar yönünde 300 metrelik alanda ise 14 adet yaralamalı trafik kazası meydana geldi, kazalarda 21 kişinin yaralandığı belirtildi. Burada sürücülerin Ankara-Edirne yol ayrımına yaklaşırken hızlarını düşürmedikleri ve doğrultu değiştirme manevralarını yanlış yaptıkları da rapor edildi.

Emniyet yetkilileri, senenin ilk 8 ayında düzenlenen bu ”kara noktalar”da 122 ölümlü ve yaralamalı trafik kazasının olduğunu, bu bilgileri internet üzerindeki sistem ile anlık olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile paylaştıklarını bildirdi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s