Her Şey Ehliyet İçin

Sivas’ın Şarkışla ilçesinde bulunan  65 yaşındaki emekli imam Niyazi Göktepe, ilerleyen yaşına rağmen ehliyet sahibi olmak için sürücü kursuna gitmeye başladı.

İlçedeki bir sürücü kursunda eğitimlerine devam etmekte olan Göktepe, eğitim aracında otomobil sürmeyi öğreniyor.
Daha önce hiç bir taşıt  kullanmadığını söyleyen Niyazi Göktepe, otomobil kullanmayı öğrenmek için yoğun bir uğraş içerisinde çalışıyor.
Göktepe, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 8 çocuğu olduğunu, hepsinin farklı yerlere gittiklerini belirterek, ihtiyaç olduğu için bu kursa katıldığını söyledi.
Göktepe, şunları kaydetti:
“Yaşlandık, evde hasta var. Onu her gün hastaneye götürüp getirme ihtiyacı oldu. Daha evvel böyle bir ihtiyacın zaruret haline geleceğini ve araba kullanacağımı hiç düşünmemiştim. Çünkü sekiz çocuk, bunları büyüt, okut, işini kur, evlendir, bu nedenle araba kullanmak ve ehliyet almak aklımın ucundan geçmedi. Motorlu araçlara karşı da bir ilgisizliğim vardı. O nedenle bu zamana kadar olmadı bu iş. Son zamanlarda çok zaruri bir ihtiyaç haline gelince bir araba alma ihtiyacı hasıl oldu. Onun için de öncelikle ehliyetimin olması lazım. O nedenle de ehliyet kursuna yazıldım.”
Araç kullanmakta zorluk çekmediğini belirten Göktepe, kursta alması gereken dersleri bilgisayar ortamında da takip ettiğini söyledi.
Niyazi Göktepe, yazılı sınavı ilk ve tek seferde başarıyla geçtiğini ifade ederek,
“En çok motordan korkuyordum ama 85 puan almışım. Yazılı bir seferde bitince o biraz daha cesaret verdi. Trafikte arkadaşlar sağ olsun yardımcı oluyorlar. Fazla zorlanmayacağım inşallah” diye konuştu.
Kurs eğitmeni Mehmet Canikli de 65 yaşındaki öğrencisinin başarılı olduğunu belirterek, “Kursiyerimiz başarılıydı, çok duyarlı. Ders kitaplarında gördüğü veya kafasına takılan konuları günün hangi saati olursa olsun telefon açarak öğrenen birisi” dedi.

http://www.surucukursumerkezi.com/

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s