DOĞAN HABER AJANSININ ACI GÜNÜ

Van’da 9 Kasım ‘da meydana gelen 5,6 büyüklüğündeki depremde yıklan Bayram Otelin enkazında hayatını yitiren iki muhabirin uğurlandı. Yılmaz Erzurum ‘da ,Emir ise Tunceli ‘de düzenlenen törenle veda edildi. Törende yakınlarının yanı sıra basın, siyaset , sanat , üniversite ve iş dünyasında çok sayıda kişi katıldı. Görevde şehit olan arkadaşlarını gözyaşıyla uğurlandı.

Mesleğe başladığı yerde veda eden muhabir Sebahattin Yıldırım için memleketi Erzurum ‘da toprağa verildi. 21 yıllıkm eşi ve üniversite öğrencisi oğlu hıçkırıklarıyla herkesi yasa boğdu.Türk bayrağıyla sarılı tabutu cenaze aracına taşınıp Asri mezarlığında toprağa verildi.

Mavi gözlü sarışın muhabir Cem Emir memleketi Tunceli’de toprağa verildi. Tunceli2de iki tören düzenlendi. İlk tören Hacı Bektaş-ı Veli Kültürü yayma ve yardımlaşma cemevindeydi.

Ankara .İstanbul ,Diyarbakır ve çeşitli illerden tüm meslektaşları geldi.DHA haber ajansının Tunceli ‘deki bürosuna Cumhuriyet meydanına getirildi .Cem Emir ‘in büyük bankartının olduğu meydanda biblerce kişi katıldı.Cem Emir ve Sebahattin Yıldırım için bir dk saygı duruşunda bulunuldu. Konuşmaların ardından karanfillerle uğurlandılar

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s